Çevre dostu Ukraynalı Yulia Vorobyova kullanılmış pizza kutularından maske yaparak otostopla dünyayı geziyor.
Çevre dostu Yulia Vorobyova kullanılmış pizza kutularını sanat eserine dönüştürüyor. 21 yaşındaki genç sanatçı Ukrayna'nın başkenti Kiev'de güzel sanatlar eğitimi alıyor.
Yulia ekolojik dengenin korunması için herkesin bir şeyler yapması gerektiğini düşünüyor: "Pizza kutusuna çizim yapmak fikri yengemin evinde kaldığım sırada aklıma geldi. Yengem yediği pizzaların kutusunu evinde saklıyormuş. Onları gördüm. Bir yığın kutu. Benim de resim kağıtlarım bitmişti. Sonra onların üzerine çizmeye başladım, resim için güzel bir malzeme. Sonra da bunlardan maske yapmaya karar verdim. "
Hayali herkesi konuk edeceği sanat evi yapmak
Yulia 15 yaşındayken Chernigiv'deki resim öğretmeninden çok etkilenmiş ve sanatı için yeni teknikler araştırmış.
Hayallerinden birinin seyahatçiler için 'sanat evi' inşa etmek olduğunu söylüyor: "Karpat dağlarında bir ev inşa etmek istiyorum. Dünyadaki bütün otostopçular ve sanatçılar bu evde kalabilir. Bu evin duvarlarını yaptığımız maskelerle kaplamak istiyorum. Bence bu harika bir fikir. Bu evde ayrıca sanat etkinlikleri ve kamplar yapılabilir."
Yulia'nın diğer hayali otostopla gideceği Paris'te yaptığı eserlerle bir sergi açmak.